Badmintonul prinde rădăcini la Șărmășag

La Cluj-Napoca a avut loc, în perioada 9- 11 iunie, Cupa Clujului la badminton, eveniment organizat sub egida Federației Române de Badminton. Elevii Liceului Tehnologic nr. 1 din Șărmășag au avut rezultate excepționale la această competiție. Astfel, a categoria U-14 au câștigat la băieți locul 1 Racian Adrian, locul 2 Mureșan Alexandru și locul 3 Bojani Rihan. La fete s-au clasat pe locul 1 Sava Rihana, locul 2 Demjen Victoria. La dublu U-14, locul 1  a fost ocupat de cuplul Racian Adrian și Sava Rihana, iar pe locul 3 au urcat elevii Mureșan Alexandru și Bojani Rihan. Toți cei premiați sunt elevi ai Liceului Tehnologic nr. 1 din Șărmășag și sunt antrenați de prof. Onica Andrea și prof. Mircea Chivu – profesori de educație fizica și sport la Liceul din Șărmășag.

M. S.

3 Thoughts to “Badmintonul prinde rădăcini la Șărmășag”

1. […] La Cluj-Napoca a avut loc, în perioada 9- 11 iunie, Cupa Clujului la badminton, eveniment organizat sub egida Federației Române de Badminton. Elevii Liceului Tehnologic nr. 1 din Șărmășag au avut rezultate excepționale la această competiție. Astfel, a categoria U-14 au câștigat la băieți locul 1 Racian Adrian, locul 2 Mureșan Alexandru și locul 3 Bojani Rihan. La fete s-au clasat pe locul 1 Sava Rihana, locul 2 Demjen Victoria. La dublu U-14, locul 1  a fost ocupat de cuplul Racian Adrian și Sava Rihana, iar pe locul 3 au… Citeste mai mult […]

2. […] La Cluj-Napoca a avut loc, în perioada 9- 11 iunie, Cupa Clujului la badminton, eveniment organizat sub egida Federației Române de Badminton. Elevii Liceului Tehnologic nr. 1 din Șărmășag au avut rezultate excepționale la această competiție. Astfel, a categoria U-14 au câștigat la băieți locul 1 Racian Adrian, locul 2 Mureșan Alexandru și locul 3 Bojani Rihan. La fete s-au clasat pe locul 1 Sava Rihana, locul 2 Demjen Victoria. La dublu U-14, locul 1  a fost ocupat de cuplul Racian Adrian și Sava Rihana,  » Mai multe detalii […]